چگونگی طراحی نمای مدرن

ساخت وبلاگ
چکیده : فرم از عملکرد تبعیت می کند ، لوئیس سالیوان استاد فرانک لوید رایت معمار شهیرآمریکایی است ، معتقد است ... با عنوان : چگونگی طراحی نمای مدرن بخوانید :

فرم از عملکرد تبعیت می کند ، لوئیس سالیوان استاد فرانک لوید رایت معمار شهیرآمریکایی است ، معتقد است که در معماری مدرن طراحی نما فرم می بایست از عملکرد تبعیت می کند. به این معنا که هدف از ساخت ساختمان باید نقطه شروع و در طراحی مشخص شده باشد.هدف از ساخت ساختمان شما و عملکرد آن چیست؟ از خانه چه استفاده ای می کنید؟ به تمامی نیازمندیهای خانواده خود توجه داشته باشید و تصمیم بگیرید برای رسیدن به چنین ملزوماتی به چه چیزهایی نیاز دارید؟

انتخاب مصالح و بافت

طراحی نمای مدرن نوع انتخاب مصالح و بافت آنها یکی از نکات اصلی شکل دهنده فرم اصلی و نمود طراحی نما می باشد.به علت وجود گزینه های بسیار زیادقابل انتخاب به عنوان مصالح ساختمان ، بسیار دشوار است که تصمیم بگیریم چه مصالحی را برای نمای خارجی خانه انتخاب کنیم. بام های شیب داری از چوب درخت سرو و یا دیوارپوشهایی از جنس آلومینیپم، آجر، چوب، گچ، فلز و… و یا بنایی با بام بام تخت و مصالحی مانند سنگ و سیمان و چوب و یا مصالح با نصب خشک وصنعتی .سوال این است چطور مصالح اصلی نما  را انتخاب کنیم؟

بهترین روش این است که دوام با زیبایی ترکیب شود.

مصالح سنگی

طراحی نمای مدرن البته نمای خارجی خانه باید بازتابی از سبک شخصیت مالک آن باشد- آیا یک دختر یا پسر اهل روستا هستید؟ شاید به مصالح سنگی و سقفهایی از چوب درخت سرو علافه مند هستید. آیا علاقه مند به استفاده از یک سبک مینیمال مدرن هستید؟ پس خطوط صاف و پانلهای چوبی بی پیرایه را بیشتر می پسندید.برای جلوگیری از اشتباهات پرهزینه بهترین روش مشورت با طراحان و معماران تحصیلکرده و در عین حال خبره است. همچنین روشهای بسیاری به صورت آنلاین وجود دارد که به کمک میکند که مصالح نمای ساختمان خود را انتخاب و بعد به خرید مصالح بپردازید.

ترکیب رنگی نمای خارجی می تواند در شیک و جذاب دیده شدن نمای ساختمان بسیار موثر باشد. چگونه تصمیم می گیرید که چه رنگی برای نمای خارجی خانه شما مناسب است؟ آیا از رنگهای پایه استفاده می کنید و یا رنگهای تند؟ در طراحی نمای شیک انتخاب رنگ بسیار حیاتی است- چرا که بسیاری از اشتباهات را می پوشاند و اگر ضعیف انتخاب شود توجه را به سمت اشتباهات می کشاند.

شروین ویلیامیز پیشنهاد می کند که رویکرد اطمینان بخش و موثر برای جایگذاری رنگها انتخاب دو رنگ مایه از طیف رنگی است که چندین سایه از یکدیگر فاصله ندارند؛ یا سایه روشن ترند و یا سایه تیره تر که یکی برای بدنه و دیگری برای لبه ها به کار می روند. سومین رنگ ، متضاد و برای تاکید دربهاست. رنگ نقش مهمی در بسیاری از شاخصه های نمای خارجی خانه دارد. رنگ ایوان شما می تواند یک رنگ سفید براق باشد تا چشم را به سمت ورودی بکشاند.

...
نویسنده : مبنا بازدید : 11 تاريخ : سه شنبه 24 بهمن 1396 ساعت: 19:53